Par metodi

Patstāvīgi veicama pašpalīdzības metode ieškējam darbam ar sevi

Metode psiholoģisko vajadzību atpazīšanai un piepildīšanai. Ja cilvēks vēlas dzīvē realizēt pilnu savu potenciālu un piedzīvot psiholoģiski veselīgu garīgo izaugsmi, viņam ir jāapmierina savas vajadzības. Liela daļa no psiholoģisko vajadzību piepildīšanas procesa ir prasme tās atpazīt. Ar šīs metodes starpniecību pašanalīzes ceļā iespējams iemācīties atpazīt savus psihoemocionālos signālus, kas norāda uz nepieciešamību piepildīt kādu no drošības vai izaugsmes vajadzībām – vajadzību pēc drošības, saskarsmes un novērtējuma, un vajadzība izzināt mīlēt un piepildīt savus vērtībās orientētos mērķus, un piedzīvot transcendenci (Kaufman, 2020).

Kāpēc ir vērts pielietot šo metodi?

Potenciālie ieguvumi no tehnikas apgūšanas

 • Lai uzzinātu, kādas vajadzības ir raksturīgas visiem cilvēkiem (saskaņā ar Maslova vajadzību hierarhijas integrēto modeli (Kaufman, 2020).

 • Lai izprastu, kā domāt par savu vajadzību piepildīšanu un kādām niansēm pievērst uzmanību, lai vajadzību piepildīšana būtu efektīva.

 • Lai apzinātos, kādas psiholoģiskās vajadzības ir jūsu ikdienas rīcību pamatā, un sāktu pieņemt apzinātākus lēmumus pirms rīcību izdarīšanas. Lai veidotu izpratni par saviem iekšējiem, neapzinātajiem procesiem.

 • Lai caur apzinātu psiholoģisko vajadzību piepildīšanu palielinātu savu iespēju realizēt dzīvē pilnu savu potenciālu un piedzīvot transcendenci.

 • Lai nodibinātu dziļāku saikni ar savu iekšējo pasauli un dzīvotu vairāk saskaņā ar savu autentisko dabu.

Kāpēc psiholoģisko vajadzību piepildīšana ir būtiska?

Saskaņā ar Maslova vajadzību hierarhijas integrēto modeli

 • Psiholoģiskās vajadzības nosaka cilvēka ikdienas rīcības

  Vajadzība ir psiholoģisks stāvoklis, kurā kaut kas tiek gribēts vai ir nepieciešams. Šis stāvoklis mudina cilvēku darboties, lai vajadzību piepildītu. Būtībā, psiholoģiskās vajadzības ir cilvēka motivācijas pamatā - tās ir iemesls, kāpēc cilvēks ikdienā rīkojas vai nerīkojas (Kaufman, 2020).

 • Uzzinot, kā "darbojas" psiholoģiskās vajadzības, ir iespējams vairāk izprast savu motivāciju

  Maslova vajadzību hierarhijas integrētajā modelī runa ir nevis par to, kas cilvēkam trūkst, bet gan par to, kas ir cilvēka motivācijas pamatā, uz ko cilvēks kopumā tiecas dzīves laikā un caur kādu loģisko ķēdi tas notiek. Izprotot, kā darbojas psiholoģiskās vajadzības, ir iespējams rasts lielāku skaidrību par to, kas cilvēkam sniedz dzīves piepildījuma izjūtu un kā notiek virzīšanās uz to.

 • Caur sistemātisku psiholoģisko vajadzību piepildīšanu ir iespējams tuvoties pilna sava potenciāla realizācijai

  Psiholoģisko vajadzību piepildīšana ir viens no personības izaugsmes "ceļiem". Zinot, kā atpazīt savas psiholoģiskās vajadzības un kā domāt par to piepildīšanu, ir iespējams stiprināt saikni ar savu iekšējo pasauli, ar savu autentisko dabu, kas attiecīgi palielina iespēju realizēt sevi pasaulē tā, kā cilvēks to patiesi vēlas.

Kas ir iekļauts materiālos?

  1. "Kuģu šaušana" – Metafora un tests

  2. "Kuģu šaušana" – Metaforas nozīme

  3. “Kuģu šaušana” – Mini lekcija ar katras vajadzības skaidrojumu

  4. “Kuģu šaušana” – Mini lekcija par vajadzību piepildīšanas “mindset”

  5. “Kuģu šaušana” soli pa solim

  6. “Kuģu šaušana” – darba lapa

About this course

 • €9,00
 • 6 nodarbības
 • 0 stundu video satura

Par metodes vadītāju

www.daigakatrina.com

Iegūt pieeju prakses materiāliem

Spiediet "Pirkt", reģistrējieties sistēmā, veiciet apmaksu un piekļūstiet materiāliem!

Piesakieties jaunumu saņemšanai!

Uzziniet arī par citām idärto | Holistic Center aktualitātēm!

Paldies