Semināra pieejamība

Nākamais semināra datums - 17. augusts, 2022. gads

Seminārs tiek organizēts atkārtoti ik pēc laika. Gadījumā, ja nākamais pasākuma laiks ir zināms, informācija par konkrētu datumu ir redzama blakus laukā, un ir iespējams veikt pirkumu (€ 20). Ja nākamais pasākuma datums vēl nav zināms, pirkumu veikt nav iespējams. Ja vēlaties saņemt ziņu par nākamo pieejamo apmeklējuma laiku, lūdzu, dariet to zināmu, rakstot uz daiga.bitena@gmail.com.

Tēmas, kuras apskatīsim

Seminārs tiks veidots lekcijas-diskusijas formā. Tā laikā semināra vadītāja sniegs teorētisko materiālu par transcendentiem apziņas stāvokļiem, savukārt dalībnieki tiks aicināti izteikties un dalīties personīgajā pieredzē.

 • Kas ir mainīti apziņas stāvokļi

 • Kas ir transcendenti apziņas stāvokļi

 • Vēsturiskie aspekti, situācija zinātnē, sabiedrības uztvere

 • Nokļūšana transcendentos apziņas stāvokļos

 • Intensīvas pieredzes pozitīvie aspekti un iespējamie ieguvumi

 • Intensīvas pieredzes negatīvie aspekti un iespējamie riski

 • Intensīvas pieredzes dažādās interpretācijas

 • Intensīvas pieredzes integrēšana ikdienas dzīvē

Piekļuve semināra saitei

pieejama pēc apmaksas veikšanas

 • 1

  Paplašināti (transcendenti) apziņas stāvokļi - Tiešsaistes seminārs (17. augustā plkst. 18:00-20:00)

  • Piekļuve semināram (Zoom)

Vēlies pievienoties?

Spied "Pievienoties", reģistrējies sistēmā, veic dalības apmaksu un Tev tiks iedota piekļuve semināra Zoom saitei.

Atsauksmes

Ko par semināra saturu saka tie, kuri jau apmeklējuši?

Atsauksme Nr.1

Liels paldies, Daiga! Izbaudīju strukturēto stāstījumu, guvu lielāku izpratni par transcendentiem apziņas stāvokļiem, ļoti patika arī, ka bija pasniegts no zinātniskā skatījuma puses. Ļoti aptveroši, daudz un dziļi, līdz ar to raisījās pārdomas pašai par sevi un ieguvu dažus atbildētus iekšējos jautājumus un dažus arī jaunus, par ko turpināt sev reflektēt. Ļoti vērtīgi, iesaku visiem, kuri interesējas par šo tēmu!

Atsauksme Nr.2

Daiga, paldies! Cilvēks, reizēm, piedzīvo apstākļus, kuri izmaina viņa dzīvi līdz nepazīšanai. Tu lieliski prati izstāstīt saprotamu, zinātnisku skaidrojumu šai parādībai. Semināra saturs palīdz iegūt komforta zonu šajos pieredzes apstākļos. Par to, skolas obligātajā mācību programmā nemāca... Paldies par lieliski strukturizētu saturu tēmā, kurā ir vērts iedziļināties vēl un vēl!

Atsauksme Nr.3

Paldies, Daiga! Man ļoti patika, ka neveltīji tik daudz laika, lai izskaidrotu, kā ir būt šajos stāvokļos, jo nezin' vai tas ir iespējams, ņemot vērā mūsu valodas ierobežotību un šo stāvokļu potenciālo neierobežotību, bet - tu tik ļoti forši uzsvēri nepieciešamību pēc šo stāvokļu adekvātas integrācijas. Patiešām intersanti un es nevaru sagaidīt uzzināt par taviem nākotnes atklājumiem.

Atsauksme Nr.4

Bija ļoti vērtīgi paskatīties uz šīm lietām lietišķu, objektīvu un sistemātisku prātu no izpētes skatu punkta. Tas palīdz uztvert un saprast vairāk par TP objektīvi, ne tikai subjektīvi. Balstoties uz savu pieredzi, jāsaka, ka ļoti precīzi aprakstīti posmi, kas seko pēc TP. Simpatizē, ka vienlaikus, tiek saglabāta sapratne, pieņemšana un iejūtība attiecībā uz gadījumiem, kad TP netiek integrēta izaugsmes virzienā, pieņemot dažādību. Šī ir ļoti, ļoti interesanta un svarīga tēma, jo skar, visticamāk, pašu nozīmīgāko lietu cilvēka dzīvē - satikšanos ar (vai mirklīgu apjausmu par) patieso pamatbūtību. Ja būtu semināra turpinājums, labprāt piedalītos. Ar patiesu prieku par to, ka Jūs dalāties savā pieredzē un pētāt šo jautājumu, un siltiem sveicieniem. D.

Atsauksme Nr.5

Paldies, Daiga, par profesionālo un vērtīgo materiālu. Man personīgi tas ļāva izprast savu iekšējo stāvokli atsevišķos brīžos un pateikt sev: "Ar mani viss ir kārtībā, tā arī mēdz būt!" Kas vēl svarīgi, tas noņem mistikas un ezotērikas plīvuru tām lietām, kas ir dabiskas un katrā cilvēkā notiek. Ja to var nosaukt un pamatot, tad dzīvot kļūst daudz vienkāršāk.

Semināru vadīs

klīniskais un veselības psihologs

Daiga Katrīna Bitēna

Transcendentu apziņas stāvokļu pētniece, ikgadējās balvas “Gada psihologs 2021” saņēmēja kategorijā “Gada jaunais zinātnieks”, kuras četrus gadus tapušais pētījums par mistisko pieredzi drīzumā publicēts izdevumā “Psychology of Consciousness: Theory, Research, and Practice” (starptautisks recenzēts zinātnisks žurnāls, kuru izdod Amerikas Psiholoģijas asociācija, APA).

Kāpēc apmeklēt?

Izglītojoši informatīvs seminārs tiešsaistē par jogas, meditācijas, lūgšanu un citu prakšu radītajiem paplašinātiem apziņas stāvokļiem un to nozīmi cilvēku dzīvē.

“Intensīvi transcendenti apziņas stāvokļi ir intriģējošs, tomēr mūsu kultūrā joprojām bieži apšaubīts un arī pārprasts temats. Šī tēma ir dzīva kopienās, kurās tiek piekoptas dažādas garīgajās prakses, un pēdējos gados vērojamais sabiedrības intereses pieaugums par tām ļauj nojaust, ka tēma kļūst arvien aktuālāka. Tomēr latviešu valodā ir pieejams salīdzinoši maz pamatotas un zinātniskas informācijas par to, kas īsti ir transcendenti apziņas stāvokļi, kāda ir to pozitīvā ietekme un ar kādiem potenciālajiem riskiem tie ir saistīti. Būtiski zināt, ka transcendentus apziņas stāvokļus potenciāli var piedzīvot ikviens no mums. Turklāt, tas var sākt notikt pēkšņi, spontāni. Atbilstoši integrētas, šīs pieredzes var kļūt par brīnišķīgu iekšējo resursu. Informētība var palīdzēt to nodrošināt, tāpēc aicinu uz semināru!” Daiga Katrīna Bitēna